Předmět činnosti

Lokátor kabelů VM-510 FFL + je první Hybridní A-rám pro vytyčení trasy kabelu a přesné vyhledání plášťové kabelové poruchy.
 
Hybridní A-rám je ideální ekonomickou volbou na vytrasování kabelu a vyhledání kabelové poruchy. Je určen uživatelům, pro které tato činnost není hlavní každodenní náplní. Ekonomika tohoto technického řešení spočívá ve skutečnosti, že není třeba používat klasický přijímač elektromagnetického pole s možností připojit externí A-rám, tak jak je to běžné u profesionálnějších lokalizačních sestav, například u modelu lokátoru vLoc3D-Pro nebo lokalizační sestavy vLoc3D-5000. V tomto technickém řešení je vyhodnocovací jednotka přijímače umístěna přímo na A-rámu.
 
Lokátor VM-510 FFL+ Hybridní A-rám umožňuje profesionální vytyčení trasy kabelu. V režimu trasování zobrazuje odezvu maxima signálu a pravolevé naváděcí šipky minima. Tyto dva režimy detekce elektromagnetického pole se pak využívají při vyhodnocení přesné polohy kabelu v místech křížení a souběhu s jinými inženýrskými sítěmi, kde je snímané elektromagnetické pole deformované.
Lokátor kabelů VM-510 FFL+ také umožňuje měřit hloubku uložení trasovaného kabelu a velikost signálního proudu z připojeného tónového generátoru. Signální proud je pak silným nástrojem při trasování pro rozlišení hledané inženýrské sítě od souběžných. Využívá se skutečnosti, že přeindukovaná odezva do souběžných kabelů je vždy s výrazně nižším signálním proudem.
 
K vyhledávání plášťových kabelových poruch jsou k dispozici 2 frekvence. Frekvence s označením FF pro klasické podmínky a frekvence 8kFF pro příliš dlouhé kabely, kdy dojde k lepšímu impedančnímu přizpůsobení generátoru a porucha může být detekovatelná i na kabelech o extrémních délkách, zvláště v kombinaci s 10W generátorem. Zároveň si obsluha použitím těchto dvou režimů může v případě pochybnosti zaměření kabelové poruchy ověřit a potvrdit a získat tak ještě větší jistotu.
 
Tónový generátor, vysílač, lze připojit i na kabely pod napětím a to pomocí pevných indukčních kleští a nebo oddělovacího filtru. Užitná hodnota a universálnost této trasovací soupravy je pak ještě vyšší.  
 
Lokalizační sestava se optimálně dodává s 5W generátorem, ještě ekonomičtější varianta je dostupná s 1W vysílačem, pro příliš dlouhé kabely doporučujeme 10W generátor.
 
Lokátor Hybridní A-rám je velice jednoduše ovladatelný a to jen pomocí 4 tlačítek. Na intuitivnost a funkčnost tohoto systému se můžete podívat ve videu: První hybridní A-rám pro vyhledání trasy a poruchy kabelu
na Youtube po zadání kanálu Megger CZ. Katalogový list k tomuto modelu si můžete stáhnout zde.  
 
Pokud vás tento produkt zaujal a zajímalo by vás více konkrétních informací k vyhledávání kabelových poruch kontaktujte nás. Máme dlouholeté zkušenosti s měřením přímo v terénu a rádi s vámi probereme vaše potřeby a dle vašich možností vám navrhneme odpovídající sestavu pro trasování kabelů. Pro regiony PHA, STC, PLK, KVK, ULK, LBK, HKK a PAK David Polák, mobil: 733 730 784, e-mail: David.Polak@megger.com a pro regiony JHC, VYS, JHM, OLK, ZLK a MSK Ing. Jan Bílek, mobil: 734 576 362, e-mail: Jan.Bilek@megger.com.  

Contact information

Město:Praha 2
Ulice:Budečská 1010/18
PSČ:120 00
IČ:63491362
E-mail:info.cz@megger.com
WWW:http://www.megger.cz
WWW:https://www.sebakmt.com
Telefon:733 730 784, 734 576 362
Fax:

Leták