Předmět činnosti

RFID pro knihovny - skladové RFID systémy pro knihovny

Uhlídat skladové zásoby, nebo zapůjčené knihy, není pro sklady, prodejny či knihovny mnohdy jednoduchá záležitost. Přitom je velmi důležité, aby čísla odpovídala. Řešením je častá inventura, ale skenovat každý kus zvlášť u pevné čtečky je zdlouhavý úkol, od kterého raději většina obchodníků upouští. Mnoho maloobchodů stále pro kontrolní účely porovnává nákup a prodej, ale tato technika nepočítá s produkty, které jsou odcizené nebo jim chybí štítek. Problém nastává když systém hlásí, že je produkt stále na skladě, ale ve skutečnosti není.

RFID systém pro knihovny - díky Store ID/ RFID nebo-li RFID systému pro knihovny, je řízení zásob hračka. Store ID je ruční čtečka díky níž je možné naskenovat velké množství produktů i za několik minut. Inventura celého obchodu je tak během chvíle hotová. Store ID je vybaven intuitivním softwarem a jeho obsluha je snadná, díky čemuž není potřeba žádné školení zaměstnanců.

ID Gate – RFID bezpečnostní brána

Nedap ID Gate bezpečnostní brána či RFID systém pro knihovny, který používá RFID technologie a slouží k detekci předmětů, které jsou vybaveny RFID etiketami. Systémy Nedap Store ID nabízejí mimořádný stabilní výkon a detekční vzdálenost v jakémkoli prostředí.

Toho lze využít například v prodejnách při zabezpečení a ochraně zboží proti krádežím. Bezpečnostní brána (anténa) se umístí u vchodu do prodejny a spustí světelný nebo akustický alarm, pokud se přes ni pohybuje zboží, které je zabezpečeno RFID čipem nebo etiketou. Bezpečností RFID systémy pro knihovny mají atraktivní design a je možno u nich volit i barevné provedení a případně na ně umístit i reklamu, což umožňuje snadnou integraci a přizpůsobení se prostředí prodejny.

RFID systém pro knihovny s bezpečnostní bránou a anténou ID Gate je možné použít také ve skladech, prodejnách, nebo knihovnách k evidenci a příjmu zboží. Velké vstupní prostory lze pokrýt jednoduše díky oboustranné anténě a integrované synchronizaci mezi bránami. Volitelný je infračervený světelný senzor, který umožňuje počítání zákazníků či zjištění směru jejich pohybu.

Specifikace RFID systému pro knihovny

 • Čtečka State-of-the-art vybavená RFID technologií a design antény umožňují optimální čtecí výkon i v náročných podmínkách.
 • Vyspělý filtr etiket ATF (Advanced Tag Filtering) identifikuje pouze etikety, které mají být přečteny a vzdálené etikety ignoruje.
 • Připraven pro integraci s Nedap RF a technologií detekce kovu
 • Snadná instalace a nastavení; k dispozici je vzdálená správa přes síť a aktualizace firmwaru.
 • Podle účelu systému (EAS, přechod ze zázemí do prodejny, příjem zboží) automaticky zvolí optimální nastavení pro čtení etiket.
 • Standardní světelná a zvuková signalizace.
 • Otevřené API je dostupné pro integraci systémem integrací a/nebo maloobchodníků.

Další možnosti RFID pro knihovny

 • Infračervené světelné senzory umožňující počítání zákazníků nebo detekci směru pohybu.
 • Integrované reklamní panely pro umístění reklamních plakátů na obě strany brány.
 • Dálkové ovládání
 • Ochranná sada pro antény používané v náročném prostředí

Contact information

Město:Praha 6
Ulice:Karlovarská 814
PSČ:161 00
IČ:27580067
E-mail:j.zeman@novatec-eas.cz
WWW:https://www.novatec-eas.cz
Telefon:+ 420 222 197 804
Fax:

Leták