Předmět činnosti

měření izolačního odporu do 1 kV
 
Společnost Megger již od svého založení v roce 1889 vždy dbala na to, aby její vyráběná měřící technika byla bezpečná, precizní, spolehlivá, přesná a uživatelsky velmi příjemná na obsluhu bez složitého nastavování a nabídla vždy ty funkce a vlastnosti, které jsou v terénu potřebné. Testery pro měření izolačního odporu do 1 kV jsou určeny pro měření v průmyslu a telekomunikacích, ale perfektně se hodí také do terénu pro základní diagnostiku NN kabelů. Rozmanitost produktové řady dává uživateli možnost výběru zařízení přesně podle jeho potřeb. Jen modelů pro měření izolačního odporu do 1 kV vyrábí firma Megger 18.  
 
MIT200 je základní řada a obsahuje 5 modelů pro měření izolačního odporu napětím do 1 kV. Testery Megger v této řadě používají digitální/analogové zobrazení měřených hodnot, nabízí měření izolačního odporu zkušebním napětím (volitelně dle modelu 250 V, 500 V a 1 kV, i kombinace), automatický test spojitosti proudem > 200 mA, upozornění na cizí napětí > 25 V (včetně blokování testu při U > 50 V). Samozřejmostí je také funkce automatického vybíjení měřeného objektu, zvuková signalizace při R < 2 Ω, kompenzace odporu přívodních vodičů, automatické vypínání přístroje po 10 minutách nečinnosti. Nejvyšším modelem této řady je model MIT230HD, který je opatřen tvrzeným gumovým obalem pro ještě větší odolnost v terénu.
 
řadě MIT300 je 5 modelů testerů pro měření izolačního odporu napětím do 1 kV. Svými vlastnostmi je tato řada podobná řadě MIT200 s tím rozdílem, že testery izolačního odporu řady MIT300 jsou všechny opatřené tvrzeným gumovým obalem a jsou tedy odolnější při práci v terénu. Některé z modelů již měří také napětí do 600 V AC/DC, mají nastavitelné limity pro zvukovou signalizaci a umožňují měřit nejenom spojitost ale také odpor. V některých situacích, u vybraných modelů z řady MIT300, obsluha jistě ocení i podsvícení displeje anebo testovací sondu s tlačítkem test. Model testeru izolace s označením MIT330 také disponuje pamětí pro 1000 měření a přenosem pomocí USB. Raritou v této řadě je model testeru izolačního odporu MIT310A, který je analogový s pohyblivým železným jádrem a ručičkou.  
 
Uživateli nejoblíbenější je řada MIT400/2, ve které je schováno 8 modelů testerů pro měření izolačního odporu zkušebním napětím do 1 kV. Tyto modely plynule navazují na starší řadu MIT400, která byla touto řadou vylepšena například o stabilizované zkušební napětí (-0% a +2%) nebo měření spojitosti proudem 200 mA a 20 mA (0,01 Ω do 1 MΩ). V některých modelech je také možné libovolně nastavovat zkušební napětí od 10 V do 1000 V v kroku 1 V, nabíjet tester izolace z autozásuvky, stanovit si meze pro měření vyhověl/nevyhověl, přednastavený rozsah testovacího napětí již od 10 V anebo 50 V. Některé modely umožňují navíc diagnostický test izolace PI, DAR a časem omezený test, uzamknutí testu izolace. Určitě zajímavou vlastností je i měření dalších veličin, jako je měření unikajícího proudu, frekvence, kapacity. Některé modely z řady MIT400 disponují pamětí a Bluetooth přenosem.
Specialitou v řadě MIT400 jsou modely MIT481/2 a MIT485/2 speciálně určené pro telekomunikační kabely. Mimo jiných, již výše zmíněných vlastností, tyto testery nabízí zkušební napětí v rozsahu od 10 V do 500 V a rozsah izolačního odporu do 100 GΩ. Tester je možné připojit pomocí tří svorek a použít ho jako dvou terminálový přístroj, což umožňuje i diferenční měření. Kromě jiného tester vypočítá na základě změřené kapacity délku kabelu, nebo vypočítá hodnotu REN. Tyto dva modely měří také proud v rozsahu mA AC/DC. Na vlastnosti řady MIT400 je možné se podívat ve videu Řada MIT400 _ testery izolace a kontinuity od Megger_CZ.
 
Pokud vás tyto testery pro měření izolačního odporu do 1 kV zaujaly a zajímalo by vás více konkrétních informací kontaktujte nás. Rádi s vámi probereme vaše potřeby a dle vašich možností vám navrhneme odpovídající model.
 
Pro regiony PHA, STC, PLK, KVK, ULK, LBK, HKK a PAK David Polák, mobil: 733 730 784, e-mail: David.Polak@megger.com
Pro regiony JHC, VYS, JHM, OLK, ZLK a MSK Ing. Jan Bílek, mobil: 734 576 362, e-mail: Jan.Bilek@megger.com.  

Contact information

Město:Praha 2
Ulice:Budečská 1010/18
PSČ:120 00
IČ:63491362
E-mail:info.cz@megger.com
WWW:https://megger.com
Telefon:222 520 508
Fax:

Leták