Předmět činnosti

VN zkušební zdroje VLF 0,1 Hz

Zkušební napětí VLF (velmi nízká frekvence 0,1 Hz) je už léta etablované, osvědčené a normami doporučené napětí pro provozní zkoušky vn kabelů. Společnost Megger má díky know-how značky SebaKMT nejdelší zkušenosti s vývojem, výrobou a aplikací vn zdrojů VLF 0,1 Hz na trhu.

Pro moderní vn kabely s XLPE izolací je napěťová zkouška 0,1 Hz preferovanou volbou, protože DC zkoušku pro tyto kabely platné normy nepřipouštějí a AC zkouška 50 Hz není technicky realizovatelná z důvodu nedostatečného výkonu dostupných a rozměrově přijatelných napěťových zdrojů (nedostatečná zkušební kapacita, vysoká hmotnost). Napěťová zkouška 0,1 Hz je univerzální metoda zkoušení i pro vn kabely s jinými typy izolaci (PILC, PVC ...).

Zkušební zdroje 0,1 Hz od společnosti Megger využívají jedinečný patentovaný způsob generování 0,1 Hz napětí s průběhem cosinus obdélník, díky kterému zdroje dosahují vysoké zkušební kapacity (možnost zkoušet i dlouhé kabely) při současných kompaktních rozměrech a nízké hmotnosti. V nabídce naleznete širokou škálu přenosných zdrojů 0,1 Hz ve více napěťových úrovních a také zdroje pro vyšší výkony, vhodné pro zabudování do kabelových měřicích vozů. Pro aplikace s extrémně vysokými požadavky na zkušební kapacitu (např. větrné parky) má Megger vyvinuty i speciální verze 0,1 Hz zdrojů se zkušební kapacitou až do 6,5 µF. Navíc je nabídka společnosti Megger obohacena i o zdroje 0,1 Hz s napěťovým průběhem sinus, které se využívají zejména v kombinaci s volitelným interním modulem na integrální diagnostiku vn kabelů - měření ztrátového činitele tangens delta. Existují také varianty kombinující oba napěťové průběhy a možnost rozšíření o diagnostiku částečných výbojů.

Pokud vás tento produkt zaujal a potřebujete více informací, kontaktujte nás. Máme dlouholeté zkušenosti s měřením přímo v terénu, rádi s vámi probereme vaše potřeby a navrhneme odpovídající technické řešení pro vaši konkrétní aplikaci.

Technická podpora pro Českou republiku:

Ing. Petr Medek, e-mail: petr.medek@megger.com  mobil: 724 564 807

Contact information

Město:Praha 2
Ulice:Budečská 1010/18
PSČ:120 00
IČ:63491362
E-mail:info.cz@megger.com
WWW:https://megger.com
Telefon:222 520 508, 724 564 807
Fax:

Leták

Další nabídky

VN zkušební zdroje 0,1 Hz