diagnostika kabelů

Megger CZ s.r.o.  diagnostika kabelů - přístroje pro diagnostiku kabelů

 
 
 
Sdílet prezentaci
 

|

diagnostika kabelů

 

diagnostika kabelů - přístroje pro diagnostiku kabelů

 

Měření částečných výbojů je etablovanou metodou pro lokální diagnostiku kabelů vn a vvn za účelem kontroly kvality montáže kabelových souborů i profylaktické údržby kabelových vedení. Částečné výboje jsou včasným indikátorem degradačních procesů v izolaci kabelu nebo v kabelových spojkách a koncovkách. Včasná diagnostika kabelů a detekce a lokalizace míst s koncentrací výbojové aktivity může provozovateli kabelových sítí ušetřit značné náklady díky možnosti odhalení případných montážních vad ještě v rámci záruky, resp. díky včasnému odhalení kritických degradaci izolace na kabelech zestárlých v provozu ještě před tím, než dojde k poruše kabelu.

 

Společnost Megger / SebaKMT má dlouholeté zkušenosti s vývojem a výrobou systémů pro měření částečných výbojů pro diagnostiku kabelů nejen v podmínkách energetických distribučních společností, ale i v podmínkách kvalitativních zkoušek u výrobců kabelů.  Systémy pro měření částečných výbojů se dodávají buď jako přenosné zařízení, zabudované do měřicích vozů nebo i jako stacionární laboratorní zařízení. Naše zkušební zdroje dokáží generovat zkušební napětí pro měření částečných výbojů VLF 0,1 Hz s průběhem cosinus pravoúhlý, sinus nebo napětí DAC (tlumená oscilační vlna) a to vše  v jednom zařízení.  Příklad řešení diagnostiky vvn kabelů systémem HV DAC300 si můžete prohlédnout zde.

 

Vhodným doplněním lokální diagnostiky kabelů je diagnostika integrální. Zde patří zejména diagnostická měření tangens delta kabelů, polarizační a depolarizační proudy nebo zotavená napětí. Tato měření odhalí celkový stav kabelové izolace a její zestárnutí, obsah vody, vodních stromečků apod.

 

Diagnostika kabelů je ideální nástroj pro prioritizaci investic do kabelové sítě – primárně vybírat na obnovu ty nejhorší prvky na základě jejich stavu. O stavu kabelů nevypovídá vždy počet poruch nebo jejich stáří, pouze diagnostika dokáže tyto předpoklady potvrdit.

Pokud vás tento produkt zaujal a potřebujete více informací, kontaktujte nás. Máme dlouholeté zkušenosti s měřením přímo v terénu, rádi s vámi probereme vaše potřeby a navrhneme odpovídající technické řešení pro vaši konkrétní aplikaci.

 

Technická podpora pro Českou republiku:

 

Ing. Petr Medek, e-mail: petr.medek@megger.com  mobil: 724 564 807