IT chlazení

Rittal s.r.o. IT chlazení - technologie IT chlazení

 
 
 
Sdílet prezentaci
 

|

IT chlazení

 

IT chlazení - technologie IT chlazení

 

Správná provozní teplota, kterou zajišťuje IT chlazení je jedním z klíčových bodů pro fungování datového centra. To mají na starosti právě systémy pro IT chlazení. Tyto systémy IT chlazení jsou navrženy pro přesné řízení klimatu v datovém centru nebo v samostatně stojícím racku. Systémy IT chlazení můžeme dělit dle použitých technologií, jejich určení a samozřejmě dle chladicího výkonu.

 

  • Blue e+ - je inovativní technologie společnosti Rittal, která umožňuje provozovat systém IT chlazení velmi efektivně s ohledem na spotřebu energie a životní prostředí. Tyto systémy jsou určeny pro chlazení samostatně stojících racků. Technologie Blue e+ je vhodná pro aplikace s nižším výkonem.

 

  • Přímý odpar (DX) je technologie IT chlazení, která umožňuje velmi přesné řízení klimatu a zároveň odvod přebytečného tepla mimo místnost datového centra. Tuto technologii je možné využít pro samostatně stojící racky i pro chlazení celých datových center. Tato technologie je vhodná pro aplikace se středním až vyšším výkonem.

 

  • Vodní okruh (CW) je technologie IT chlazení pro nejnáročnější aplikace, kde k odvodu tepla z datového centra dochází díky vodnímu okruhu (tzv. chilleru). Tyto systémy pro IT chlazení jsou nasazeny v těch nejvýkonnějších datových centrech.