kabelové řetězy

SCHMACHTL CZ, spol. s r.o. kabelové řetězy - pohyblivé kabelové řetězy

 
 
 
Sdílet prezentaci
 

|

kabelové řetězy

 

kabelové řetězy - otevřené a uzavřené kabelové řetězy

 

Vodící kabelové řetězy jsou druhem pohyblivého přívodu energie, dat nebo médií pro strojní technologie. Výhodou kabelových řetězů je možnost současného vedení kabelů a/nebo pneumatických či hydraulických hadic.

 

Obecné rozdělení je na otevřené kabelové řetězy (je vidět náplň řetězu) a uzavřené/krytované kabelové řetězy (náplň řetězu není vidět). Uzavřené verze se používají v prostředí, kde se vyskytují ostré špony nebo žhavé okuje, které mohou poškodit uložené kabely nebo hadice.

 

Výchozím materiálem  pro kabelové řetězy je modifikovaný (vyztužený skelnými vlákny) polyamid (PA) v černé barvě, dle podmínek aplikace lze volit ještě polyamid se zvýšenou vodivostí (světle šedý) pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu, polyamid oheň retardující (červenohnědý) např. pro veřejné dopravní prostředky nebo polypropylen (PP) v modré barvě určený do trvale mokrého prostředí (např. myčky vagónů).

 

Rozměry a typ kabelového řetězu se volí podle:

- náplně, počtu kabelů nebo hadic a jejich průměrů

- povoleného dynamického poloměru ohybu náplně

- druhu pohybu (vodorovně nebo svisle, případně kombinovaný pohyb)

- délky pohybu kabelového řetězu

 

Mezi další příslušenství pro kabelové řetězy patří regálové systémy umožňující rozdělení kabelů nebo hadic vedle sebe či nad sebou nebo úložné vany pro vedení vlastního řetězu. Úložné vany VAW slouží u kabelových řetězů ke směrovému vedení řetězu a zvyšují jeho stabilitu při pohybu. Jako materiál se standardně používají hliníkové profily, případně pozinkovaný nebo nerezový plech alternativně i plast.

 

Různé výšky van pro kabelové řetězy se volí podle ohybového poloměru řetězu a příslušné aplikace. Součástí systému jsou montážní držáky, upevňovací C-profily a kluzné lišty GSP.

 

kabelové řetězy - pohyblivé kabelové řetězy pro přívod energie, napájecí kabelové řetězy