Google tag (gtag.js) -->

IT monitoring

Rittal s.r.o. IT monitoring - systémy pro IT monitoring přístupu do IT

 
 
 
Sdílet prezentaci
 

|

IT monitoring

 

IT monitoring - monitoring přístupu do IT, systémy pro IT monitoring

 

Dokonalý přehled a kontrola prostředí, ve kterém je umístěna Vaše IT infrastruktura, je čím dál více důležitá. K tomuto účelu slouží IT monitoring, který zajistí nejen včasné ohlášení závady, ale dokáže těmto závadám i předcházet. IT monitoring bychom mohli rozdělit do dvou hlavních skupin:

 

IT monitoring fyzikálních vlastností – sem patří monitoring různých hodnot jako je teplota, vlhkost, přítomnost vody, kouře, správné proudění vzduchu atd. Vše jsou to veličiny, které, pokud jsou v pořádku, zajistí správný chod IT infrastruktury. Pokud IT monitoring detekuje např. zvyšující se teplotu nebo dokonce přítomnost kouře, dokáže ušetřit nemalé náklady včasným upozorněním na danou situaci.

 

IT monitoring přístupových systémů – bezpečnost se netýká pouze SW vybavení, které je samozřejmě velice důležité, ale je zapotřebí zároveň řešit i fyzickou bezpečnost. IT monitoring přístupových systémů dokáže nejen řídit přístupy pouze pro oprávněné osoby, ale dokáže i upozornit správce na neoprávněné vniknutí do racků, případně umožňuje vzdálené otevření racku, např. v případě zásahu servisní organizací.

 

IT monitoring společnosti Rittal nabízí flexibilní využití od samostatných rozvaděčů až po komplexní datová centra. IT monitoring v podobě inteligentních PDU napájecích jednotek zajišťuje snadné a rychlé řešení, které může pracovat jako samostatné řešení IT monitoringu, případně lze zaintegrovat do nadřazených systémům díky podpoře mnoha komunikačních protokolů.

Další prezentace

IT infrastruktura