Google tag (gtag.js) -->

PDU

Rittal s.r.o. PDU - jednotky PDU

 
 
 
Sdílet prezentaci
 

|

PDU

 

PDU - jednotky PDU


Napájecí jednotka PDU je nedílnou součástí každé IT infrastruktury. Nelze si představit, že by IT nebylo napájeno elektrickou energií. V ideálním případě jsou v každém racku umístěny dvě napájecí jednotky PDU, protože jsou k dispozici vždy dvě napájecí větve, aby byl zajištěn nepřetržitý provoz datového centra. Napájecí jednotky PDU můžeme rozdělit na dvě základní skupiny:

 

Základní napájecí jednotky PDU, které zajišťují pouze rozvod napájení v racku bez dalších přidaných funkcí.

 

Inteligentní napájecí jednotky PDU, které zajišťují rozvod napájení a navíc nabízí různé funkce, které rozšiřují možnosti využití PDU v IT infrastruktuře.

 

Inteligentní napájecí jednotky PDU společnosti Rittal se vyznačují barevným displejem, redundantním síťovým rozhraním RJ45, rozhraním CAN Bus pro připojení senzorů, digitálním vstupem, reléovým výstupem a rozhraním USB. Díky těmto možnostem se inteligentní napájecí jednotky PDU stávají řídicí jednotkou pro monitoring racků. Nejen, že můžete PDU využívat pro monitoring fyzikálních podmínek v racku, ale zároveň Vám umožní řídit přístupy. Samozřejmostí je monitoring samotného PDU, kdy je možné monitorovat celé PDU, jednotlivé fáze nebo jednotlivé zásuvky. Inteligentní napájecí jednotky PDU navíc umožňují snadnou integraci do dohledových systémů a díky tomu máte dokonalý přehled o dění ve svém datovém centru a detailní spotřebě jednotlivých komponent.

Další prezentace

IT infrastruktura