protipožární úprava

protipožární úprava - systémová protipožární úprava

Promat s.r.o.

 
Evropská 11/2758, Praha 6 – Dejvice, 160 00
 
+420 224 390 811
 
IČ: 60200375
DIČ: CZ60200375
Průmyslové obory

protipožární úprava

Promat s.r.o.

 
protipožární úprava - systémová protipožární úprava
 
Samotná protipožární úprava je klíčovým prvkem v každé budově. Bez ohledu na to, zda jde o obytný dům, komerční zařízení nebo průmyslovou budovu, správné opatření k ochraně před požárem je zásadní pro bezpečnost a ochranu majetku. Protižární úprava zahrnuje celou řadu opatření a technik, které mají minimalizovat riziko vzniku požáru, jeho šíření a následky. Protipožární úprava zahrnuje instalaci požárních alarmů a detektorů, správnou ventilaci a osvětlení, použití protipožárních stěn a stropů a mnoho dalších prvků.
 
V rámci protipožární úpravy je klíčovým prvkem správná izolace a ochrana materiálů. Použití nehořlavých a odolných materiálů může výrazně snížit riziko šíření požáru a zvýšit bezpečnost osob v budově. Kromě toho jsou důležitou součástí protipožární úpravy také evakuační plány a opatření, která mají zabezpečit rychlé a bezpečné opuštění budovy v případě požáru.
 
Legislativa ČSN 73 0802 ed.2 upravuje podmínky pro protipožární úpravu takto: Tato norma platí pro projektování požární bezpečnosti nových stavebních nevýrobních objektů a pro projektování změn staveb stávajících nevýrobních objektů a prostorů, pokud změny staveb vyžadují podle ČSN 73 0834 postup podle této normy. Při projektování změn staveb platí tato norma pro měněné části (popř. provozy) objektů, přičemž změnou stavby nesmí dojít ke snížení požární bezpečnosti celého objektu, protipožární úprava zejména ke snížení bezpečnosti osob nebo ke ztížení zásahu požárních jednotek. Pro projektování objektů, pro které platí samostatné technické normy nebo předpisy obsahující požadavky požární bezpečnosti staveb, platí tato norma v rozsahu, ve kterém se příslušné technické normy nebo předpisy na ni odvolávají. Odstupové vzdálenosti stanovené podle této normy se nevztahují na sklady plynů a výbušin. ČSN 73 0802 ed.2 Tato norma platí pro projektování požární bezpečnosti nových stavebních nevýrobních objektů a pro projektování změn staveb stávajících nevýrobních objektů a prostorů, pokud změny staveb vyžadují podle ČSN 73 0834 postup podle této normy. Při projektování změn staveb platí tato norma pro měněné části (popř. provozy) objektů, přičemž změnou stavby nesmí dojít ke snížení požární bezpečnosti celého objektu, zejména ke snížení bezpečnosti osob nebo ke ztížení zásahu požárních jednotek. Pro projektování objektů, pro které platí samostatné technické normy nebo předpisy obsahující požadavky požární bezpečnosti staveb, platí tato norma v rozsahu, ve kterém se příslušné technické normy nebo předpisy na ni odvolávají. Odstupové vzdálenosti stanovené podle této normy se nevztahují na sklady plynů a výbušin.

Příbuzné zápisy

Další prezentace oboru: Rozvaděče

Chcete založit profil své firmy ?
Dejte nám svůj kontakt a my se Vám ozveme !
 
E-mail byl úspěšně odeslán. Budeme Vás kontaktovat co nejdříve. Děkujeme!
Vložte profil
Průmyslové obory

Obory a kategorie

Obory registru průmyslových firem z České a Slovenské Republiky