3D tisk kovů

3D tisk kovů a stroje pro 3D tisknutí z kovů

Renishaw s.r.o.

 
Olomoucká 85, Brno, 627 00
 
+420 548 216 553
 
IČ: 26260280
DIČ: CZ26260280
Průmyslové obory

3D tisk kovů

Renishaw s.r.o.

 
3D tisk kovů a stroje pro 3D tisknutí z kovů
 
3D tisk kovů, známý také jako aditivní výroba kovů, je technologie, která umožňuje vytváření třírozměrných kovových objektů pro 3D tisk kovů postupným nanášením materiálu vrstva po vrstvě. Tento proces se liší od tradičního odlévání nebo obrábění kovů, kde se materiál odejme z bloku kovu.
 
Existuje několik metod aditivní výroby kovů, z nichž některé jsou následující:
 
Selektivní laserské tavení (Selective Laser Melting - SLM): Tato metoda pro 3D tisk kovů využívá laserový paprsek, který taví a svařuje kovový prášek na základě digitálního modelu. Pracovní plocha je postupně pokrytá vrstvami prášku a laser taje materiál podle přesného geometrického tvaru. Postupně se vrstva po vrstvě navyšuje a vytváří se konečný 3D model.
 
Elektronové paprskové tavení (Electron Beam Melting - EBM): Tato technika na 3D tisk kovů je podobná SLM, ale místo laserového paprsku se používá elektronový paprsek k tavení kovového prášku. Výhodou EBM je, že může pracovat s vyššími teplotami a umožňuje efektivnější využití některých kovových slitin.
 
Válcování paprskem (Directed Energy Deposition - DED): DED vkládá kovový prášek do proudu inertního plynu a následně ho taví laserem nebo elektronovým paprskem, aby vytvořil strukturu vrstvu po vrstvě. Tato metoda pro 3D tisk kovů je často používána pro opravy a velké součástky.
 
3D tisk kovů nabízí několik výhod:
 
Komplexnost geometrie: 3D tisk kovů umí tisknout složité geometrické tvary, které by bylo obtížné nebo nemožné vyrobit tradičními metodami.
 
Menší odpad: Oproti tradičním metodám, kde je potřeba materiálu více, je zde minimalizace odpadu.
 
Rychlejší prototypování: 3D tisk kovů umožňuje rychlé vytváření prototypů a testování nových designů.
 
Personalizace: 3D tisk kovů snadno umožňuje personalizaci a výrobu na míru.
 
3D tisk kovů se používá v průmyslových odvětvích, jako je letecký průmysl, automobilový průmysl, medicína a mnoho dalších, kde se vyžaduje přesnost, pevnost a složité geometrické tvary.

Příbuzné zápisy

Další prezentace oboru: 3D tisk

Chcete založit profil své firmy ?
Dejte nám svůj kontakt a my se Vám ozveme !
 
E-mail byl úspěšně odeslán. Budeme Vás kontaktovat co nejdříve. Děkujeme!
Vložte profil
Průmyslové obory

Obory a kategorie

Obory registru průmyslových firem z České a Slovenské Republiky