adsorbery

adsorbery - systémy adsorbce a adsorpční technologie, adsorbery s pevným ložem

EVECO, s.r.o.

 
Vinohradská 2577/178, Praha 3, 130 00
 
+420 296 411 670, 606 641 435
 
IČ: 26196174
DIČ: CZ26196174
Průmyslové obory

adsorbery

EVECO, s.r.o.

 
adsorbery - systémy adsorbce a adsorpční technologie, adsorbery s pevným ložem
 
Naše adsorpční technologie mohou být realizovány v různých provedeních adsorberů (sesuvné lože sorbentu, pevné lože, apod.) nebo technologií nástřiku sorbentu do proudu spalin před filtrem TZL.
 
Nejvyšší účinnosti separace dosahují adsorbéry s pevným ložem sorbentu. V jednodušším případě se používá nepohyblivá vrstva např. aktivního koksu, která se po nasycení nahradí novou. Dokonalejší systém používá adsorber s pevným, velmi pomalu se pohybujícím ložem sorbentu, přes které křížovým nebo protiproudým tokem proudí čištěné spaliny. Z tohoto adsorbéru se sorbent zatížený látkami obsaženými ve spalinách pohybuje směrem dolů z adsorberu a shora se nahrazuje čerstvým sorbentem.
 
Adsorpční technologie jsou dodávány také s regenerací. To představuje dva adsorbery, z nichž jeden je provozován a druhý regenerován. Regenerace probíhá parou a sušícím vzduchem. Vzniklý kondenzát (z výměníku) obsahuje zachycené organické látky, které lze zpětně použít do výroby.
 
Další řešení používá dávkování práškového sorbentu do proudu spalin. V praxi se používají dvě podobné metody. Přímé dávkování do potrubí s následným látkovým filtrem a nebo použití reaktoru (kontaktoru) pro zajištění míchání spalin s nastřikovanou směsí aktivního koksu před odvodem na látkový filtr.
 
Adsorbce - nástřik sorbentu představuje nižší investiční náklady; má však výrazně vyšší provozní náklady oproti adsorbéru s pevným ložem.

Příbuzné zápisy

Další prezentace oboru: Ochrana ovzduší

Chcete založit profil své firmy ?
Dejte nám svůj kontakt a my se Vám ozveme !
 
E-mail byl úspěšně odeslán. Budeme Vás kontaktovat co nejdříve. Děkujeme!
Vložte profil
Průmyslové obory

Obory a kategorie

Obory registru průmyslových firem z České a Slovenské Republiky