absorbery s chemickou reakcí

chemická absorpce - absorbery s chemickou reakcí

EVECO, s.r.o.

 
Vinohradská 2577/178, Praha 3, 130 00
 
+420 296 411 670, 606 641 435
 
IČ: 26196174
DIČ: CZ26196174
Průmyslové obory

absorbery s chemickou reakcí

EVECO, s.r.o.

 
chemická absorpce - absorbery s chemickou reakcí
 
Absorpční procesy se nejčastěji aplikují pro separaci anorganických kontaminantů kyselého i alkalického charakteru. Při použití chemické absorpce kontaminanty reagují s vhodným sorbentem, spotřeba sorbentu je nižší než u fyzikální absorpce a kolony se provozují v cirkulačním uspořádání. V případě výskytu látek různého charakteru lze kombinovat vypírky kyselé, oxidační a alkalické realizované v samostatných aparátech.
 
Chemické absorbery se dodávají jako náplňové (se sypanou nebo orientovanou náplní), pěnové, fibrilní nebo s náplní plovoucích sferoidů. Absorbery mohou být kombinované, například s Venturi trubicí nebo s tzv. předodlučovací „pěnovou“ zónou.
 
Výplně absorberů s chemickou reakcí a vestavby do absorberů se dodávají z různých materiálů (polypropylenu i pro prostředí s nebezpečím výbuchu, PVC, PVDF, nerez). Jedná se o sypané náplně (Pall kroužky, Raschigovy kroužky apod.), orientované vestavby, speciální pletivová výplň. Dále pak rozdělovače kapaliny a různé druhy pater (děrovaná patra, kloboučková patra, štěrbinová patra, atd.).

Příbuzné zápisy

Další prezentace oboru: Ochrana ovzduší

Chcete založit profil své firmy ?
Dejte nám svůj kontakt a my se Vám ozveme !
 
E-mail byl úspěšně odeslán. Budeme Vás kontaktovat co nejdříve. Děkujeme!
Vložte profil
Průmyslové obory

Obory a kategorie

Obory registru průmyslových firem z České a Slovenské Republiky